Systemy automatycznego nawadniania ogrodów

Piękne ogrody w Lublinie – zachwycamy się nimi i chcemy w takich samych wypoczywać. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że na ich atrakcyjność składa się wiele czynników od projektowania, doboru roślin i architektury ogrodowej oraz oświetlenia, sposobu nawadniania po systematyczną pielęgnację. Bardzo istotnym czynnikiem, który wpływa na efekt wizualny zieleni, jest właśnie odpowiednie nawadnianie . Jego sposób jest w dużej mierze zależny od wielkości posiadanego ogrodu, sumienności użytkowników i czasu. Kiedy posiadamy niewielką działkę, możemy oczywiście pokusić się o podlewanie roślin z gumowego węża - pod warunkiem, że dysponujemy nadmiarem czasu i poświęcamy się bez reszty tej czynności. W innym przypadku rozwiązaniem są nowoczesne systemy nawadniające , zwłaszcza gdy mamy świadomość, że nawet kilkudniowa susza może zniszczyć nasz wspaniały ogród.

 

Systemy nawadniania ogrodów

Projektując ogrody i tereny zielone w Lublinie , zawsze staramy się zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami inwestorów dostosować odpowiedni system nawadniający do powierzchni i ukształtowania działki, ilości i rodzaju nasadzeń oraz możliwości pozyskania potrzebnej dla roślin ilości wody. W przypadku tego ostatniego ma to znaczenie o tyle, że mogą być potrzebne określone rozwiązania wspomagające. Nowoczesne nawadnianie polega na tym, by konkretna roślina otrzymywała dokładnie taką ilość wody, jaka wpływa pozytywnie na jej stan, a w rezultacie utrzymanie pięknego wyglądu naszych ogrodów . Nie do przecenienia jest również uwolnienie użytkowników od uciążliwego ręcznego podlewania oraz zdecydowanie mniejsze zużycie wody. Warto przy okazji zwrócić uwagę na fakt, że choć założenie takiej instalacji nie stanowi większego problemu, to jednak wymaga profesjonalnej znajomości produktów irygacyjnych, zasad ich montażu oraz, co jest niezwykle istotne, wiedzy z botaniki. Różne wymagania wodne roślin zastosowanych do nasadzeń mają duży wpływ na projektowany system nawadniający . Nasza profesjonalna oferta opiera się przede wszystkim na nowoczesnych instalacjach renomowanych firm Rain Bird®, Hunter Polska®, Toro® i K-Rain®, wykorzystujących między innymi kompleksową kombinację rurociągów, zaworów, połączeń elektrycznych, zraszaczy (w tym wynurzalnych), mikrozraszaczy z wymiennymi dyszami i wkładkami rozpryskowymi, linii kroplujących i indywidualnych kroplowników.

 

Korzyści ze stosowania systemów nawadniania ogrodów

Coraz powszechniej stosowane automatyczne systemy nawadniania ogrodów – niezależnie od ich wielkości – swoją popularność zawdzięczają temu, że jest to produkt w atrakcyjnych dla wszystkich cenach. Podjęcie decyzji o zastosowaniu systemu rzutuje również na redukcję zużycia wody do ilości niezbędnej dla utrzymania roślin w optymalnej kondycji. Ponadto niezaprzeczalna wygoda, bo przecież mamy do czynienia z bez mała bezobsługowym systemem nawadniającym. Wystarczy wprowadzić odpowiednie parametry i dłuższy wyjazd nie stanowi problemu. W ciągu roku wystarczy kilka czynności obsługowych, by zapewnić instalacji prawidłowe funkcjonowanie

 

Systemy nawadniające Rain Bird®

Jedyne w swoim rodzaju, nowoczesne i zautomatyzowane systemy nawadniające produkowane przez światowego lidera w tej dziedzinie, firmę Rain Bird®, stanowią naszą propozycję w ramach projektowanych i modernizowanych ogrodów oraz innych terenów zielonych dla wszystkich klientów z Lublina i nie tylko. To oferta dla osób pragnących uzyskać najlepsze efekty nawadniania. Utrzymanie w najlepszej kondycji wszelkich roślin w ogrodach, parkach, boiskach sportowych i polach golfowych gwarantuje zastosowanie specjalistycznych produktów irygacyjnych firmy Rain Bird® , w tym rurociągów z n iezwykle bogatą gamą akcesoriów, takich jak zraszacze, głowice deszczujące, dysze i zawory, a nawet czujniki deszczu. Niezależnie od potrzeb i oczekiwań jesteśmy w stanie dokonać właściwego doboru zraszaczy i sterownika, którego wyróżnikiem jest prostota obsługi i precyzyjne planowanie czasu podlewania, zapewniając najbardziej efektywne nawadnianie roślin i trawników. Korzystanie z nowoczesnego systemu nawadniającego Rain Bird® to nie tylko oszczędność własnego czasu, ale także mniejsze zużycie wody i oczywiście piękny ogród.

 

 

Koszt projektu (netto):

pow. do 1000m2                            250-750

1000m2 – 5000m2                       450-950

5000m2 – 10000m2                   600-1000

Powyżej 10000m2                      indywidualna

 

Na cenę projektu wpływa jego poziom zaawansowania tj. ilość sekcji czy trudność w montażu 

 

W przypadku realizacji projektu (wykoniania) projekt jest darmowy !!!