Niezwykle ważnym aspektem projektowanych przez nas w Lublinie ogrodów jest ich unikalność. Nasza pasja, wiedza i wieloletnie doświadczenie pozwalają w sposób szczególny tworzyć projekty ogrodów zgodnych z ich indywidualnymi potrzebami. Ogród funkcjonalny i zarazem atrakcyjny wizualnie to efekt zastosowania różnorodnych elementów projektowania zieleni i architektury ogrodowej zależnych między innymi od usytuowania terenu działki względem otoczenia, nasłonecznienia, warunków hydrologicznych i ukształtowania powierzchni. Niewątpliwy wpływ na wygląd każdego ogrodu ma dobór roślin idealnie dostosowanych do powyższych czynników i, co oczywiste, do typu gleby. Poszukiwanie odpowiednich rozwiązań, będących spełnieniem oczekiwań inwestorów i jednocześnie uwzględniających charakter otoczenia, to sztuka kompromisu, której rezultatem jest ich i nasze zadowolenie z efektownego ogrodu , w którym chce się wypoczywać i który tworzy wyjątkową aurę bezpiecznego azylu. 

 Jednak nie byłoby to możliwe bez poznania upodobań naszych klientów, ich preferencji w sposobach spędzania wolnego czasu, ulubionych kolorów i znajomości roślin, które przecież trzeba pielęgnować. Istotnym elementem tej wyjątkowej współpracy jest również wizualizacja projektowanego ogrodu , szczególnie cenna dla osób, którym trudno go sobie wyobrazić. W takiej sytuacji zdecydowanie łatwiej jest wprowadzić ewentualne zmiany, po których przychodzi ostateczna akceptacja i oczywiście realizacja projektu.Integralną częścią projektowanych przez nas ogrodów na terenie Lublina jest instalacja nawadniająca i oświetleniowa, bez których trudno sobie wyobrazić utrzymanie roślin w optymalnej kondycji oraz efektowne podkreślenie ogrodowej przestrzeni. Biorąc pod uwagę różne zapotrzebowania poszczególnych roślin na wodę, jak również warunki glebowe, zawsze uwzględniamy te czynniki w procesie projektowania nowoczesnych i zautomatyzowanych systemów nawadniających ogród. To jednak nie jedyny efekt nawadniania, ponieważ zrównoważone wykorzystanie wody nie tylko sprzyja posadzonym roślinom, ale również przebywającym w ich otoczeniu ludziom, którym powstały mikroklimat w sposób jednoznaczny poprawia samopoczucie. Równie ważne oświetlenie zaprojektowane i usytuowane w określonych miejscach podkreśli niezwykłość ogrodu, tworząc przy tym efektowną grę światła i cienia. 

Tworzenie projektów ogrodów marzeń i ich realizacja nie byłaby możliwa bez profesjonalizmu naszych specjalistów, stale doskonalących swoje umiejętności i poszukujących nowych rozwiązań dla - między innymi - nowoczesnego, leśnego, rustykalnego, japońskiego i śródziemnomorskiego stylu. Projektujemy architekturę ogrodową oraz skalniaki i ogrody zimowe. Realizujemy zamówienia zarówno inwestorów indywidualnych, jak i firm oraz instytucji. Dbamy o jak najlepsze wykonanie każdego projektu niezależnie od tego, czy są to duże powierzchnie, czy też niewielkie przydomowe ogrody.

PROJEKTOWANIE
OGRODÓW